VDO Dijital Takograf Veri İndirme Cihazı

Yasal arşivleme yükümlülüklerine uymak için, dijital takograflarınızı kopyalamanız ve sürücü kartlarında depolanan tüm verileri arşivlemeniz gerekir. VDO kart okuyucusu bu işlemi gerçekleştirmek için uygundur:

Kullanışlı masaüstü cihazı, USB yoluyla bilgisayara bağlanıp kart takıldığında TIS-Web yazılımındaki bilgiler, kullanıcıyı kendiliğinden ele geçirir. Veri boyutu açısından herhangi bir sınırlama yoktur. Bu cihaz hem küçük hem de büyük filolar için uygundur.

Yasaya uymak için ne yapmanız gerekiyor:

  • Sürücü kartı verileri en geç 28 günde* bir indirilmeli ve elektronik olarak arşivlenmelidir.
  • Dijital takograf araç verileri en geç 3 ayda* bir indirilmeli ve elektronik olarak arşivlenmelidir.
  • Tüm araç ve sürücü verileri 1 yıl* süreyle saklanmalıdır ve gerektiğinde yetkililerin inceleyebilmesi için hazır olmalıdır.

Firmanın özel gereksinimlerine bağlı olarak, VDO size TIS (Takograf Bilgi Sistemi) markasıyla tümü yasal düzenlemelere tam olarak uygun çeşitli arşivleme ve veri yönetim çözümleri sunmaktadır. Bu çözümler aynı zamanda size çok sayıda veri değerlendirme seçeneği de sunar ve operasyonel işlemlerin iyileştirilmesi için size destek olur.

TIS-Web, kendi aracını kullanan sürücülerden, büyük filolara kadar tüm filo boyutları için uygundur. TIS-Web çok merkezli filolar için de uygundur.